Morasko POZnań Radojewo Umultowo

Nowa szkolna linia autobusowa

Autobus  Foto: TD

We wrześniu dzieci z północy Poznania rozpoczną naukę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 na Umultowie. Aby ułatwić dojazd do placówki, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uruchomi więcej kursów na linii nr 98 oraz nową linię autobusową nr 188.

Budowa szkoły i przedszkola w północnej części miasta to jedna z najważniejszych inwestycji oświatowych ostatnich lat. Od września placówka zlokalizowana w rejonie ulic Ślazowej, Umultowskiej i Zagajnikowej zapełni się dziećmi. Aby ułatwić im dotarcie do szkoły, a później powrót do domów, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację w tym rejonie.

Od 3 września uruchomiona zostanie nowa linia nr 188, która połączy Morasko, Umultowo i Radojewo. Autobusy tej linii będą kursować z os. Sobieskiego, przez ulice Morasko oraz – pozbawioną dotąd komunikacji zbiorowej – Jaśkowiaka, do Radojewa. Tam nastąpi (bez dłuższego postoju) przenumerowanie pojazdów na linię nr 98. Dzięki temu uczniowie z okolic Moraska, bez konieczności przesiadania się, będą mogli kontynuować podróż do szkoły tym samym pojazdem.

Odwrotna sytuacja będzie po zakończeniu lekcji – uczniowie najpierw wsiądą do autobusu linii nr 98 w kierunku Radojewa, który po dojechaniu do pętli zmieni numer na 188 i pojedzie przez ulice Jaśkowiaka i Morasko do Os. Sobieskiego. Kursy autobusowe, dla których będzie następowało przenumerowanie linii na pętli Radojewo będą odpowiednio oznaczone w rozkładach jazdy zarówno linii nr 98, jaki i 188.

Linia nr 188 oraz dodatkowe kursy na linii 98 będą uruchamiane tylko w dni robocze, w godzinach, w których uczniowie dojeżdżają i wracają ze szkół. Będą dowozić uczniów na zajęcia rozpoczynające się o godz. 8.00 i 8.55, a następnie rozwozić młodzież kończącą lekcje o godz. 13.40, 14.35, 15.25.

To rozwiązanie spowoduje, że ulicami Radojewo i Naramowicką w dni robocze w godzinach szczytu będzie kursować więcej autobusów (obecnie tą trasą przebiegają wyznaczone kursy linii nr 98 oraz linie nr 67, 348 i 911).

ZTM przypomina, że od 1 września uczniowie zamieszkali na terenie Poznania będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w strefie A bezpłatnie.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, UMP, ZTM

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz