Suchy Las

Uratował przed zaczadzeniem

ogień gaz  Foto: sxc / GUILLERMO FOCANTI

Jest kolejny już w ostatnich dniach przykład szkieła, który przychodzi komuś z pomocą, choć akurat nie jest na służbie. Tym razem właśnie dzięki temu udało się uratować starsze małżeństwo przed zaczadzeniem.

mł. asp. Tomasz Muszyński z Komisariatu Policji w Suchym LesieOstatnio opisywaliśmy przypadek, gdy policjant po służbie złapał złodzieja. Teraz do szkieła z Suchego Lasu, mł. asp. Tomasza Muszyńskiego z prośbą o pomoc zadzwoniła jego znajoma.

Z jej słów zrozumiał tylko ”rodzice pomóż”, więc domyślił się, że mogło wydarzyć się coś złego – opowiadają jego koledzy – natychmiast pobiegł do miejsca zamieszkania rodziców kobiety, a w drodze o wszystkim poinformował oficera dyżurnego policji, którego poprosił o wezwanie karetki pogotowia.

Już w mieszkaniu policjant wyczuł silną woń gazu. W jednym z pomieszczeń odnalazł nieprzytomne starsze małżeństwo. W domu znajdowali się również ich bliscy, w tym dzwoniąca chwilę wcześniej do szkieła kobieta wraz z bratem i jego żoną. Tomasz Muszyński od razu polecił im, by otworzyli wszystkie okna by przewietrzyć mieszkanie, a nieprzytomnemu małżeństwu udrożnił drogi oddechowe i ułożył w bezpiecznej pozycji.

Po przyjeździe na miejsce karetki pogotowia, małżeństwo zostało przewiezione do szpitala dodają policjanci – obecnie przebywają pod opieką lekarzy.

Tlenek węgla, zwany też czadem, to bardzo niebezpieczny, bezwonny i bezbarwny gaz, nazywany często cichym zabójcą. Niestety każdego roku podczas sezonu grzewczego do szpitali trafia kilkaset podtrutych osób. Bywają też bardziej tragiczne przypadki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz