Aglomeracja

Uprowadzony pod marketem

Policja ujęła sprawców kradzieży  Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Czterej sprawcy pod zmyślonym pretekstem rozpoczęli rozmowę z napotkanym 39-latkiem. W pewnym momencie chwycili go za nogi i wsadzili do samochodu grożąc wywiezieniem do lasu. Mężczyzna został uwolniony w jednej z miejscowości niedaleko Poznania – zbieraj kasę – usłyszał od sprawców zanim odjechali jego samochodem. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił policję, której udało się schwytać sprawców.

Policja ujęła sprawców kradzieży Foto: Komenda Wojewódzka Policji w PoznaniuKryminalnym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udało się namierzyć skradziony samochód i zatrzymać kierowcę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna był jednym ze sprawców rozboju. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli ponad 1000 porcji dilerskich kokainy oraz broń palną wraz z niestandardowym magazynkiem i ostrą amunicją – bez wymaganego zezwolenia. Zabezpieczono siedem samochodów luksusowych marek takich jak Porsche, Mercedes, BMW, odzyskano  także skradzionego w wyniku rozboju volkswagena.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, rozboju i nielegalnego posiadania broni palnej. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Pracujący nad tą sprawą policjanci w ostatnich dniach ustalili i zatrzymali kolejnych dwóch uczestników przestępczego procederu. Zatrzymany 20 marca 23 -letni mężczyzna po usłyszeniu zarzutów rozboju i usiłowania kradzieży rozbójniczej decyzją sądu trafił także do aresztu. Zarzuty usłyszał także 25-latek podejrzany o paserstwo.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zapowiadają, że w tej sprawie lista zarzutów i zatrzymanych nie jest jeszcze zamknięta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz