Aglomeracja

Upalny początek tygodnia

Upalne dni - jak sobie radzić w mieście?  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Upalne dni - jak sobie radzić w mieście? Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPoczątek tygodnia ma być bardzo upalny. Temperatura w cieniu przekroczy 30°C. Po południu możliwy jest deszcz i burza.

Prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek i wtorek od 31°C do 33°C – informuje Leszek Szaradowski synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Będzie zatem cieplej niż w zakończony właśnie weekend.

Nieco “chłodniej” będzie w środę, bo temperatura nie przekroczy 31°C. Od czwartku do niedzieli będzie maksymalnie od 26°C do 28°C. Niemal każdego dnia możemy spodziewać się również deszczu.

Tak wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla osób starszych, dzieci, ale również dla chorych na cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca i płuc. Osoby w podeszłym wieku z pewnością powinny unikać niepotrzebnego wychodzenia na dwór. To samo dotyczy małych dzieci. Warto również mieć pod ręką napój. Pijmy go jednak w małych ilościach, ale częściej.

Nie wolno także pozostawiać małych dzieci w zamkniętym samochodzie. Choć przypomina się o tym często, nadal zdarzają się takie przypadki. Niektóre kończą się tragicznie. Tymczasem rozgrzany pojazd może się okazać nawet śmiertelną pułapką. Gdy zobaczycie zamknięte w samochodzie dziecko reagujcie natychmiast. Ostatnio dzięki temu w ostatnim niemal momencie uratowano zamkniętą w samochodzie małą dziewczynkę.

Pamiętajmy również o naszych zwierzętach. Podobnie jak dla małych dzieci, także pozostawienie na przykład psa w samochodzie, może być dla niego bardzo niebezpiecznie. Nie bądźmy również obojętni, gdy zobaczymy zamknięte zwierzę w czyimś samochodzie na parkingu. Jeśli nie wiecie co w takiej sytuacji zrobić zadzwońcie po Strażników Miejskich. Bezpłatny numer to 986. Można także taką sprawę zgłosić dzwonią pod numer 61 878 52 15 lub wysłać sms – 606 986 986.

Darmowe wybijanie szyb! Foto: znalezione w necie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz