POZnań

Uniwersytet Artystyczny zaprasza do swoich pracowni!

Uniwersytet Artystyczny - dziedziniec  Foto: Tomasz Dworek

Uniwersytet Artystyczny zaprasza na drzwi otwarte! W sobotę 7 marca uczelnia zaprasza wszystkich tych, którzy chcą zostać studentami, ale także tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o działaniu uczeni i poznać artystyczne pracownie.

W pracowni fotografii będzie można zapoznać się z najstarszym narzędziem do tworzenia fotografii — camerą obscurą, poznać jej historię i technikę budowy, a także naświetlić zdjęcia przy jej użyciu – informuje Artur Adamczak, rzecznik UAP.

Na warsztaty w pracowni grafiki artystycznej, warto ze sobą dodatkowo zabrać białego t-shirt-a, i zapoznać się z tajnikami techniki sitodruku. Każdy z uczestników za pomocą markerów, sprejów i taśm stworzy własną grafikę, którą następnie własnoręcznie wydrukuje na koszulce.

Warsztaty filmowe np. przeznaczone są dla kandydatek i kandydatów na studia na kierunku Intermedia spec. Film Eksperymentalny. W trakcie zajęć będzie można doświadczyć, w jaki sposób oświetla się scenę, ustawia obiekty zdjęciowe i scenograficzne, monitoruje pracę kamery i realizuje nagranie dźwiękowe

To tylko niektóre z propozycji. Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest pod adresem http://uap.edu.pl/2020/03/drzwi-otwarte-uap-uap-open-days/

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz