K U L T U R A

Universitas Cantat

Chór Kameralny UAM  Foto: Chór Kameralny UAM / fb

Ponad 450 uczestników, 13 chórów z 9 krajów, 5 koncertów w Poznaniu i 9 w innych miastach Wielkopolski. To tylko niektóre liczby, które obrazują Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat, który odbędzie się pod koniec czerwca.

Chór Kameralny UAM Foto: Chór Kameralny UAM / fbFestiwal Universitas Cantat jest chóralnym, międzynarodowym świętem, które od 1998 roku gromadzi w Poznaniu młodych ludzi z przeróżnych uczelni – ludzi muzycznie utalentowanych, aktywnych i otwartych na nowe przyjaźnie oraz wymianę kulturowych doświadczeń – wyjaśnia Agnieszka Książkiewicz z UAM – od początku istnienia imprezy organizacją zajmuje się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Chór Kameralny UAM oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM.

Swój przyjazd zapowiedziały już chóry z Brazylii, Czech, Białorusi, Macedonii, Ukrainy, Hiszpanii, Rosji oraz Meksyku. Będą oczywiście także zespoły z Akademii Morskiej w Szczecinie, Uniwersytetu Warszawskiego, a także Chór Akademicki UAM i Chór Kameraln UAM.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu chóry wystąpią nie tylko doskonale do tego nadającej się w Auli UAM. Pięknej, chóralnej muzyki wysłuchać będzie można również w Wągrowcu, Grodzisku Wielkopolskim, Murowanej Goślinie, Dąbrówce, Obornikach, Czempiniu, Kórniku oraz Szamotułach.

Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat odbywać się będzie od 26 do 29 czerwca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz