BizNews

Unilever rozbudowuje fabrykę przy Bałtyckiej

Bałtycka - Unilever z lotu drona  Foto: Eiffage / materiały prasowe

Fabryka Unilevera będzie rozbudowywała swój zakład produkcyjny przy ulicy Bałtyckiej. Spółka podpisała kontrakt na budowę z Eiffage Polska.

Celem rozbudowy fabryki jest zwiększenie powierzchni produkcyjnej o nową halę. Projektowany budynek funkcjonalnie powiązany będzie z już istniejącymi obiektami. Konstrukcja hali będzie żelbetowa, prefabrykowana, z obudową z lekkiej płyty warstwowej. Jej powierzchnia całkowita wyniesie ponad 3000 m2.

Oprócz hali, w ramach zlecenia powstanie duży podziemny zbiornik retencyjny na wody deszczowe – będzie odbierać do 305 m3 wody.

Podczas realizacji, oczekiwane są bardzo wysokie standardy BHP. Szczególnie istotny będzie etap wykończenia obiektu, gdy zastosowane zostaną powłoki – wszystkie muszą posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny. Powierzchnie muszą być łatwo zmywalne, bardzo gładkie, wykończone obło i pozbawione zakamarków. Na etapie użytkowania pozwoli to utrzymywać najwyższe rygory czystości.

Kontrakt realizowany jest w formule „Projektuj i buduj”. Jest to szczególnie ważne w przypadku realizacji dla branży spożywczej i wynika z ilości szczegółowych wymogów, jakie musi spełnić obiekt, w którym produkowana jest żywność. Zakończenie prac nastąpi w czerwcu 2017 roku.

Unilever - linia produkcyjna

Użyte w artykule zdjęcia: Eiffage / materiały prasowe, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz