POZnań

Ulica Wojciecha Cejrowskiego

Ulica Wojciecha Cejrowskiego  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Dziś rano mieszkańcom Poznania ukazała się nowa nazwa ulicy na poznańskim Strzeszynie. Okazało się, że ulica równoległa do Literackiej, między Tołstoja, a Czechowa nosiła nazwę Wojciecha Cejrowskiego.

Za zmiany nazwy ulic odpowiada Rada Miasta Poznania, ale w biuletynie informacji publicznej próżno szukać takiej uchwały. Potwierdza to Daria Kulczewska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania – Rada Miasta Poznania nie przyjęła takiej uchwały.

A więc, co się stało? Więcej informacji podaje właściciel platformy.

Nasze dane mapy bazowej – takie jak nazwy miejsc i ulic, granice i sieci drogowe – pochodzą z połączenia informacji od zewnętrznych dostawców, źródeł publicznych i wkładu użytkowników. Zapewnia to bardzo obszerną i aktualną mapę, ale zdajemy sobie sprawę, że czasem pojawiają się nieścisłości, które mogą wynikać z jednego z tych źródeł. Gdy dowiemy się o tego typu błędzie na Mapach, staramy się działać szybko, by został on poprawiony – mówi Piotr Zalewski z Biura Prasowego Google.

W Poznaniu za mapy odpowiada GEOPOZ, na ich mapach, ta ulica nie zmieniła swojej nazwy. Nadal pozostaje nieokreślona. Co pozwala przypuszczać, że ktoś skorzystał z opcji dodawania brakujących miejsc do mapy i zgłosił to miejsce jako ulicę Wojciecha Cejrowskiego.

Czy taki dowcipniś może czuć się bezkarny?
Internet nie jest anonimowy. Namierzenie takiego “dowcipnisia” jest rzeczą prostą. Na szczęście Google szybko zareagowało i ulica na mapach jest już bezimienna.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Maps / lepszyPOZNAN.pl, Geopoz / lepszyPOZNAN.pl, lepszyPOZNAN.pl

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Panie Piotrze Z(…), bzdury pan opowiadasz. Na moim adresie domu jednorodzinnego wyświetla się również blok os. B. Śmiałego z pewnie setką mieszkań oraz posiadłość sąsiada. Zgłaszałam Wam już dwukrotnie przez wiele miesięcy i nic się nie zmieniło. Przechodzimy codziennie gehennę z dostawcami wszelkiej maści i ludźmi mającymi sprawy pod tymi adresami. Chyba wreszcie zgłoszę sprawę na policję.

    [Admin]: Przepraszamy, ale nie znamy wskazanego w komentarzu Pana Piotra. Jeśli może4my pomóc, adres do korespondencji z redakcją jest w zakładce kontakt.

  • Do Admina : Piotr Z = Piotr Zalewski z Biura Prasowego GOOGLE. Jego wypowiedź cytowana jest w powyższym artykule.

    [Admin]: Aaaa! Dziękuję za podpowiedź. czasami człowiek się nieco zagubi w myślach. A do Anonymousa polecam kontakt z redakcją, postaramy się pomóc

  • Dziękuję Pani Annie za przytomność umysłu a do redakcji napiszę( a może jest jakiś nr. telefonu ?) jeśli można mi pomóc to będę niezmiernie wdzięczna.

  • Poza tym jeśli piszecie, że “dziś rano mieszkańcom Poznania ukazała się nowa nazwa ulicy” to ewidentnie sugerujecie, że ukazała się ta nazwa właśnie na tej ulicy np. w formie oznaczeń poprzez tabliczki (fizycznie) w dodatku ilustrujecie artykuł taką właśnie tablicą. Nie piszecie ,że ukazała się na mapach Google. Dopiero później jest tłumaczenie przedstawiciela map Google. Jeśli już to powinno być zatem sformułowanie, że ukazała się ta nazwa wszystkim osobom korzystającym z tych map czyli potencjalnie prawie wszystkim mieszkańcom świata a nie tylko mieszkańcom Poznania.