POZnań

Ukradli mu portfel, a później chcieli pobić

kajdanki  Foto: sxc

kajdanki Foto: sxcPolicjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Dwóch mężczyzn ukradło nastolatkowi portfel z kieszeni. Następnie jeden z nich zagroził pobiciem, gdy poszkodowany zaczął ich gonić. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

18 lutego policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który razem z kolegą ukradł nastolatkowi portfel z pieniędzmi i dokumentami. Gdy pokrzywdzony próbował odzyskać swoją własność, jeden z nich zagroził mu pobiciem – informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Do zdarzenia doszło na jednej z poznańskich ulic. Nastolatek szedł chodnikiem z portfelem, który miał w tylnej kieszeni spodni. Zauważyli to sprawcy, którzy podeszli do chłopaka i wyciągnęli mu portfel. Gdy ten zaczął ich gonić, mężczyźni rozdzielili się. Jeden z nich zatrzymał się i zagroził pobiciem. Pokrzywdzony nie stracił zimnej krwi i natychmiast powiadomił Policję.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Północ od razu pojechali na miejsce, zabrali poszkodowanego 18-latka i zaczęli szukać sprawców. Niedługo po zdarzeniu policjanci zatrzymali jednego z napastników. Trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkańcy Poznania. Za kradzież rozbójniczą, której się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz