Aglomeracja

Ukradli lawetę z koparką

Złodzieje koparki w areszcie  Foto: Biuro prasowe Wielkopolskiej Policji

Złodzieje samochodu oraz lawety z koparką z Szamotuł zostali zatrzymani. Okazało się również, iż w sprawę zamieszany był zawiadamiający o kradzieży. Policja odzyskała skradzione mienie.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży wypożyczonego samochodu marki Peugeot Boxer wraz z lawetą, na której znajdowała się koparka gąsienicowa, zagęszczarka oraz wiertnica spalinowa. Zgłaszający straty wycenił na około 161 tysięcy złotych.

Sprawę rozpracowali szamotulscy kryminalni. Kilka dni po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze natrafili na trop osób, które mogły brać udział w przestępstwie. Jednym z podejrzewanych okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Policjanci sprawdzili więc należące do niego zabudowania gospodarcze. Tam znaleźli fragmenty pochodzące od utraconego peugeota boxera. Samochód został zniszczony i rozebrany na części. Brakowało jednak skradzionej lawety oraz koparki.

Policjanci przeszukali okoliczne gospodarstwa. Skradziony sprzęt został odnaleziony na terenie jednego z nich. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem do samochodu. 56-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Kryminalni zatrzymali też 40-latka, który jest podejrzany o współudział w przestępstwie.

Zatrzymanie nie ominęło również zawiadamiającego o kradzieży. Mężczyzna jest podejrzewany o przywłaszczenie wypożyczonego samochodu wraz z lawetą oraz koparki. Okazało się, że mężczyzna był w zmowie z włamywaczami. Usłyszał więc również zarzut pomocy przy kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Użyte w artykule zdjęcia: Biuro prasowe Wielkopolskiej Policji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz