DLA STUDENTA

UEP umie walczyć o bejmy!

euro  Foto: sxc

euro Foto: sxcTa informacja właściwie nie powinna nikogo dziwić. Przecież uczelnia ekonomiczna powinna znać się na zdobywaniu bejmów najlepiej. Potwierdzeniem tego jest nasz Uniwersytet Ekonomiczny, który jest w czołówce uczelni ekonomicznych jeśli chodzi o liczbę przyznanych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

W całym ubiegłym roku i pierwszym półroczu tego roku UEP otrzymało 43 granty na łączną kwotę ponad 9.000.000 złotych. Spośród wyższych szkół ekonomicznych poznański UE 96 wniosków, a przyznanych zostało 26 grantów na kwotę 5.085.817 złotych. To krajowy rekord.

Niedawno rozstrzygnięto kolejne konkursy. Pierwszym jest OPUS na dotowanie projektów badawczych w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej potrzebnej do realizacji projektów. Kolejny to SONATA dla młodych naukowców posiadających tytuł naukowy doktora i wreszcie PRELUDIUM dla osób rozpoczynających karierę naukową nieposiadających stopnia doktora.

W ramach konkursu SONATA zrealizowanych zostanie na UEP 5 grantów o łącznej wartości ponad 750.000 złotych. W konkursie PRELUDIUM finansowe 3 projekty w wysokości ponad 150.000 zł.

Na dofinansowanie projektów badawczych w ramach konkursu OPUS Uniwersytet Ekonomiczny otrzymał ponad 3.200.000 złotych – informuje Iwona Cieślik z UEP – w ostatniej rozstrzygniętej edycji konkursów OPUS 6, SONATA 6, PRELUDIUM 6, Uniwersytet Ekonomiczny zajął 1. miejsce wśród wyższych uczelni ekonomicznych zarówno pod względem liczby zatwierdzonych wniosków jak i przyznanych środków na finansowanie projektów badawczych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz