DLA STUDENTA

UEP: rozpoczęła się rekrutacja

Uniwersytet Ekonomiczny  Foto:

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na studia na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym na kolejny rok akademicki. Zapisy na studia w języku polskim trwać będą do 10 lipca, natomiast na studia w języku angielskim do 1 sierpnia.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferuje 16 kierunków studiów, mieszczących się w pięciu dyscyplinach naukowych: ekonomii, informatyce, gospodarce międzynarodowej, naukach o zarządzaniu i towaroznawstwie.

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu należą do najlepiej zarabiających pracowników z dyplomem uczelni wyższej – przekonuje Sylwia Jurga z UEP.

Połowa absolwentów UEP zarabiała w 2016 roku od 3.700,00 do 8.000,00 złotych brutto. Mediana wynagrodzeń pracowników z dyplomem tej poznańskiej Uczelni wyniosła w minionym roku 5.478,00 zł brutto. To zdecydowanie wyższa kwota w porównaniu do mediany ogólnych wynagrodzeń w Polsce, która według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w 2016 roku wyniosła 3.900,00 zł brutto.

W tym tygodniu na UEP odbędzie się MBA Open Day, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z oferta programów MBA Poznań-Atlanta, Executive MBA i MBA w języku polskim. Przeprowadzone zostaną także warsztaty Pułapki w podejmowaniu decyzji menedżerskichMBA Open Day odbędzie się w CEUE (ul. Towarowa 55) we wtorek 30 maja o 17:00.

Kolejnym wydarzeniem będzie debata Szanse i zagrożenia euro zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan. W panelu dyskusyjnym wezmą udział prof. dr hab. Waldemar Frąckowiak – Katedra Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Stefan Kawalec – prezes firmy doradczej Capital Strategy, b. wiceminister finansów, współautor książki Paradoks euro. Jak wyjść z pułapki wspólnej waluty?, prof. dr hab. Wiesława Przybylska-Kapuścińska – Katedra Polityki Pieniężnej i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dr Henryk Siodmok – Prezes Zarządu Grupy Atlas.

Debata Szanse i zagrożenia euro odbędzie się w auli UEP (al. Niepodległości 10) w środę 31 maja od 13:00 do 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz