POZnań

UEFA kręci film nad Poznaniem

UEFA kręci film nad Poznaniem  Foto: Heli and Co

Dzisiaj wiele spacerujących po Poznaniu osób patrzyło w niebo. Jedni w obawie przed zapowiadanymi burzami, inni zaciekawieni krążacym nad centrum miasta śmigłowcem. Jak się okazało nie latał on dla czyjejś przyjemności. Przynajmniej nie tylko.

Krążący nad miastem żółty śmigłowiec to Eurocopter AS-355N Ecureuil 2 Belgijskiej firmy Heli and Co. Jest on wyposażony w najlepszy sprzęt video i przygotowuje ujęcia dla UEFA do materiału promocyjnego na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Jak mówi Joanna Janowicz Strzyżewska ze spółki EURO Poznań 2012, to nie ostatnia wizyta ekipy telewizyjnej UEFA nad miastem i w samym mieście. Jak piszą przedstawiciele UEFA, jest to jeden ze sposobów promocji miast goszczących EURO 2012, a także pokazanie ich niesamowitego piękna.

Podczas wakacji były też kręcone zdjęcia na potrzeby “wizytówki” Poznania, która emitowana będzie podczas transmisji meczów rozgrywanych na Bułgarskiej. Nad Maltą kręcone ekipa filmowa realizowała ujęcia z jedną z poznańskich rodzin. Również lepszyPOZNAN.pl poszukiwał uśmiechniętej rodziny chętnej do wystąpienia w tym promocyjnym filmie.

Krótka forma ma skupiać się na najważniejszych informacjach o mieście i ma pełnić rolę wstępu do meczu – wyjaśniają twórcy filmu – przez 3 tygodnie film emitowany będzie przed rozgrywanym w danym mieście spotkaniem i przy dodatkowych okazjach.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • … tak swoją drogą wprowadzacie mniej zainteresowanych piłką w błąd … chyba Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, a nie świata ? 🙁