POZnań

Podręczniki t@niej kupię

książki podręczniki  Foto: sxc

książki podręczniki Foto: sxcChoć wakacje nieubłaganie się kończą, to uczniowie nadal wypoczywają i raczej nie myślą o szkole. Ich rodzice jednak rozpoczęli już szkolne zakupy. Z reguły zaczynają je od podręczników, które są najdroższą inwestycją.

Choć wydawcy książek robią co mogą, by nauczyciele polecali każdego roku nowe podręczniki, być może uda się jednak zaoszczędzić trochę bejmów. Pełną parą działa już poznańska Internetowa Giełda Używanych Podręczników.  Po raz pierwszy można było z niej skorzystać w 2005 roku. Ma pomagać uczniom wymianę lub sprzedaż używanych podręczników. Na tej wirtualnej giełdzie można także taniej kupić nowe książki. Wszystko bez jakichkolwiek opłat!

Wystarczy wypełnić formularz, podać odpowiednie dane i… poczekać na mail potwierdzający zgłoszenie sprzedawanej książki do systemu lub komunikat informujący, czy szukana pozycja znajduje się w bazie – zachęcają do korzystania z Internetowej Giełdy Używanych Podręczników pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, którzy administrują stronę.

Aby sprzedać podręczniki, które są już niepotrzebne lub sprawdzić, czy ktoś ma interesujące nas wydawnictwa wystarczy kliknąć tutaj.

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz