POZnań

UAM przechodzi na zdalne zajęcia

Plac Mickiewicza - Aula UAM i nowy budynek Rosevelta 22  Foto: Tomasz Dworek

Od 24 stycznia zajęcia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywać się będą wyłącznie w trybie zdalnym – zdecydowała w czwartek rektor uczelni prof. Bogumiła Kaniewska. Decyzja wiąże się ze wzrostem liczby zakażeń w kraju.

Zajęcia w trybie stacjonarnym przywrócono na UAM 10 stycznia.

Prof. Bogumiła Kaniewska zdecydowała, że w okresie od 24 stycznia do 23 lutego kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiach magisterskich, studiach doktoranckich i w szkole doktorskiej odbywać się będzie wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów albo w programie kształcenia.

W zarządzeniu podkreślono, że kształcenie na odległość prowadzi się zgodnie z obowiązującym planem studiów w sposób umożliwiający synchroniczną interakcję między studentami a nauczycielem akademickim lub innymi osobami prowadzącymi kształcenie.

Na początku roku rektor informowała, że poziom zaszczepienia wynosi na UAM w przybliżeniu: 93 proc. pracowników, 90 proc. doktorantów i 82 proc. studentów.

Resort zdrowia poinformował w czwartek, że ostatniej doby w Wielkopolsce stwierdzono 2396 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 28 osób z COVID-19.

źródło: (PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz