Pierwszy z cyklu sześciu turniejów Intermarche Luboń Cup zgromadził w weekend aż 56 uczestników. Impreza została zorganizowana z okazji 60 lecia Lubonia.
Podczas całego cyklu turniejów 15 najlepszych drużyn gromadzić będzie punkty w zależności od zajmowanych miejsc. Do klasyfikacji końcowej będą liczyć się punkty z 5 najlepszych turniejów danej drużyny – wyjaśnia Karolina Fabiś z Klubu Lubońska Petanka – Na zakończenie sezonu najlepsze zespoły zostaną nagrodzone.
Podczas weekendowych rozgrywek, w których brało udział 56 osób, rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Najlepszym okazał się zespół GTW ze Śremu (K. Bratek, J. Grewling,). Na podium znalazły się jeszcze zespół My Słowianie z Poznania (D. Prądzyński, M. Walich) oraz drużyna z Lubonia – JK-a Team w składzie K. Sitarz, J. Goderski. Drużyny te nagrodzono pamiątkowymi pucharami – informuje Karolina Fabiś.
Na niespdzianki ufundowane przez sponsorów mogli jednak liczyć wszyscy uczestnicy zawodów. Przygotowany był również poczęstunek. Zawodnicy mogli liczyć na ciepłe napoje, chleb ze smalcem, ciasto i kiełbasę z grilla.
Kolejny turniej w ramach tego cyklu zostanie rozegrany w niedzielę 18 maja.


![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)














Dodaj komentarz