POZnań

Trwa pielęgnacyjne przycinanie drzew

Pielęgnacja drzew  Foto: materiały prasowe / ZDM

Z drzew stojących przy ulicach i chodnikach usuwane są uschnięte, odłamane konary i gałęzie. Prace mają chronić przechodniów, zaparkowane samochody lub rowery przed spadającymi częściami drzew.

Po ubiegłorocznym przeglądzie roślin przyulicznych w Poznaniu, na pniach ponad 600 z nich wymalowane zostały zielone kropki wraz z numerem. To oznacza, że wskazane drzewa muszą obecnie przejść tzw. cięcia pielęgnacyjne. Dotyczą one najczęściej koron, gdzie odłamane lub uschnięte gałęzie lub konary mogą stwarzać zagrożenie dla przechodniów oraz pojazdów przejeżdżających lub stojących w ich rejonie. Cześć drzew objętych jest cięciem, które poprawi ich stabilność, aby zlikwidować zagrożenie ich wywrócenia. Dzięki takim zabiegom rośliny mogą dłużej żyć wśród nas.

Prace prowadzone w różnych rejonach Poznania są wykonywane zimą i do wczesnej wiosny, a drzewa, które mają tendencję do tzw. płaczu – puszczają soki wiosną – przycięte zostaną w terminie późniejszym. 

Obecnie cięcia pielęgnacyjne prowadzone są na Grunwaldzie i Jeżycach. Mogą one powodować chwilowe ograniczenia w ruchu na jezdniach, chodnikach lub drogach dla rowerów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz