Luboń

Trwa odnawianie Parku Siewcy

Trwa odnawianie Parku Siewcy  Foto: Urząd Miasta Lubonia

Trwa odnawianie Parku Siewcy Foto: Urząd Miasta LuboniaPark Siewcy staje się coraz piękniejszy. Zakończono właśnie pierwszy etap prac, które mają doprowadzić do przywrócenia temu miejscu świetności, jaką miało w czasach działalności przedsiębiorstwa dr Maya.

Założeniem projektowym było uporządkowanie oraz rekompozycja układu polegająca na przywróceniu charakteru dominanty pomnikowi Siewcy, wokół którego zorganizowana jest przestrzeń placu – wyjaśnia Joanna Cichoń z Urzędu Miasta – wprowadzenie urządzeń rekreacyjnych jest odpowiedzią na potrzeby różnych grup wiekowych i próbą ożywienia miejsca z poszanowaniem jego reprezentacyjnego charakteru.

Nasadzenia zaprojektowano tak, aby choć częściowo odtworzyć osie widokowe w kierunku Pomnika Siewcy od ul. Armii Poznań, ale również zapewnić odizolowanie od ruchu samochodów.

Do tej pory zasadzono różne odmiany róż, berberysy, kolkwitzje i tawuły, tulipany botaniczne, krokusy, narcyze, żywopłot z grabu, byliny, klony Globosum, wiśnie Kazan. W sumie posadzono ponad 3.000 roślin.

Powstała także siłownia pod chmurką. Mieszkańcy będą mogli korzystać z urządzań do wyciskania siedząc, wyciągu górnego, orbitrek, twistera, czy wioślarza. Wiosną w parku zamontowane zostaną ławki oraz kosze na śmieci.

Trwa odnawianie Parku Siewcy Foto: Urząd Miasta Lubonia

Realizacja założeń projektowych zmierza do przywrócenia terenu miastu i jego mieszkańcom jako enklawę uporządkowanej zieleni, nawiązującej do pierwotnych zamierzeń kompozycyjnych i funkcjonalnych tego miejsca – dodaje Joanna Cichoń.

W przyszłym roku planowana jest realizacja projektu w części przeznaczonej dla młodzieży.

Trwa odnawianie Parku Siewcy Foto: Urząd Miasta Lubonia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz