BizNews

Trwa budowa hotelu przy św. Marcinie

Wizualizacja hotelu hampton by hilton Foto: mat. prasowe

W dość szybkim tempie rośnie nowy hotel przy św. Marcinie. Jego budowa rozpoczęła się w lutym tego roku, ale dopiero teraz wmurowano akt erekcyjny. Pierwsi goście będą mogli skorzystać z hotelu już latem przyszłego roku.

To jest zawsze dobry sygnał kiedy w mieście powstaje nowy, dobry hotel – podkreślił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta – to, że jest potrzeba nowych miejsc hotelowych oznacza, że miasto się rozwija, cieszy też fakt, że inwestycja jest wykonywana przez poznańskiego wykonawcę.

Powstający w samym sercu miasta hotel Hampton by Hilton będzie miał 8 kondygnacji i powierzchnię 5.000 metrów kwadratowych. Goście hotelowi będą mogli korzystać z parkingu  podziemnego.

Planuje się, że rocznie hotel ten odwiedzać będzie 50.000 gości, którzy będą mieli do dyspozycji 117 pokoi o zróżnicowanym standardzie, a także strefę fitness, salę konferencyjną, salę komputerową, bar i restaurację.

Kierunek zmian, które prowadzimy zarówno w centrum, ale również aktywna promocja turystyki, skutkuje coraz większą grupą turystów – przekonywał Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania – liczba odwiedzających, którzy korzystają z miejsc w poznańskich hotelach, stale rośnie, a odpowiedzią na to jest właśnie rozwój bazy noclegowej.

Równolegle do budowy tego hotelu i remontu samego św. Marcina, trwa modernizacja jednego z budynków Alfy, w którym także ma zostać uruchomiony hotel. Kolejny hotel będzie wybudowany w sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe, UMP

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

 • xse456
  11 Października 2017 o 22:31

  A , będzie do niego można dojechać własnym autem ?
  …………………..oczywiście że tak ! Ba, nawet pod wyrko czy nawet pod kibelek w apartamencie !
  …LITOŚCI, ten hotel, znajduje się w centrum miasta, więc w czym problem ?
  Aha, prawdopodobnie włościanin, chce z fasonem wjechać niczym, bryczką pod ołtarz :))