Sport

Trudny mecz przed MKS-em

MKS Poznań -  WKS Grunwald Poznań - 28:27 - Poznań 1.02.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

MKS Poznań -  WKS Grunwald Poznań - 28:27 - Poznań 1.02.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPrzed poznańskim beniaminkiem spotkanie z liderem rozgrywek 1 ligi, który od początku sezonu nie schodził z parkietu pokonany – Wybrzeżem Gdańsk.

Wybrzeże w tym sezonie nie straciło jeszcze punktów i są niekwestionowanym faworytem meczu. Mistrzowie horrorów, czyli MKS Poznań, w meczach przed własną publicznością są wyjątkowo groźni i z pewnością obie drużyny wykażą ogromną wolę walki.

Po podziale punktów w Kościerzynie, poznaniacy mają na swoim koncie 16 punktów zajmując 8. miejsce w tabeli. Wybrzeże Gdańsk ma 33 punkty w ligowej tabeli, mając na koncie 16 zwycięstw i 1 remis.

W 16. kolejce podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza zdobyli cenny punkt w Wągrowcu, a w miniony weekend pewnie pokonali Warmię Traveland Olsztyn. Lider rozgrywek ma już cztery punkty przewagi nad drugą w ligowej klasyfikacji Nielbą Wągrowiec. W meczu pierwszej rundy Wybrzeże pewnie pokonało podopiecznych trenera Leitgebera 29:17. Choć do zakończenia sezonu pozostało jeszcze aż dziewięć kolejek tylko kataklizm może odebrać gdańskiemu Wybrzeżu upragniony awans do szczypiorniackiej elity. Największymi gwiazdami Wybrzeża są jego trenerzy – Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak.

Ten pierwszy wspólnie z Bogdanem Wentą poprowadził polską reprezentację do medali na Mistrzostwach Świata, a drugi był kapitanem tej mistrzowskiej drużyny. To między innymi dzięki tym dwóm dżentelmenom piłka ręczna ponownie zagościła na polskich salonach, a wyniki osiągane przez reprezentacje są raczej dziś nieosiągalne dla innych gier zespołowych. Poza sztabem szkoleniowym liderem na parkiecie jest Dawid Nilsson. Popularny”Jakin” mimo upływu lat wciąż jest głodny gry i z pewnością może służyć jako przykład dla młodszych zawodników. Na skrzydłach w zespole, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał brylują Patryk Abram z Ireneuszem Żakiem oraz leworęczni Wojciech Prymlewicz i Andrzej Rakowski. Co ciekawe, ten ostatni wspólnie z Bartoszem Przedpełskim i Pawłem Kopczyńskim przez wiele lat zdobywali laury dla płockiej Wisły. Ważnym ogniwem w gdańskiej ekipie są także rozgrywający Krzysztof Mogielnicki i Jacek Sulej, a na kole rządzi i dzieli przymierzany do pierwszej reprezentacji Łukasz Rogulski.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 18.00, w hali Gimnazjum nr 54, przy ulicy Newtona 2.
Bilet normalny 5 zł, młodzież do 18 roku wstęp bezpłatny.

Zaproszenie na mecz MKS Poznań - Wybrzeże Gdańsk - 15.02.2014 r. Foto: MKS Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz