POZnań Sport

Technika i talent czyli trenerzy trenują

Lech Cup_  Foto:

Ponad 1000 trenerów uczestniczy dziś w Lech Conference 2011. Tematem przewodnim konferencji jest przygotowanie techniczne na poszczególnych etapach szkoleniowych. Uczestnicy – trenerzy rozmawiają o podstawach techniki bramkarskiej czy profilaktyce urazów.

W Hali Afera odbędą się wykłady, panele dyskusyjne oraz sesje treningowe, dzięki którym będzie można porównać filozofie różnych Akademii Piłkarskich. Wśród prelegentów znajdą się m.in. szkoleniowcy FC Barcelony, Sporting Lizbony i Tottenham Hotspur FC.

Lech Cup_

fot: Filip Furmańczak/www.lechpoznan.pl.

Technika zwykle jest kojarzona z talentem. Istnieje powszechne przeświadczenie, że talent jest darem – albo się go ma, albo się nie ma. Zamierzamy obalić ten mit, pokazując, że talent to wypadkowa wielu czynników, nad którymi mamy większą kontrolę niż nam się często zdaje, mówią organizatorzy spotkania. Patrząc na genezę sukcesów tak zwanych geniuszy nie trudno odgadnąć, że tajemnica tkwi w odpowiednim sposobie uczenia się. Polska piłka wciąż czeka na wielkie osiągnięcia. Organizując konferencję dla trenerów, chcemy przyczynić się do stwarzania atmosfery sprzyjającej potrzebnym zmianom.

Już jutro w Arenie rozpocznie się Lech Cup 2011- jeden z najlepszych europejskich turniejów młodzieżowych. Na murawie zobaczymy najlepsze akademie piłkarskie, a wśród nich FC Barcelonę, Sporting Lizbonę, Tottenham Hotspur czy zwycięzców Lech Cup 2010 Hertę Berlin. Po raz pierwszy w Poznaniu gościć będziemy młodych piłkarzy z brazylijskiego Atletico Paranaense.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz