POZnań

Trener osiedlowy będzie motywował seniorów

Seniorzy  Foto: sxc

Od początku maja trwają zajęcia na 30 boiskach zlokalizowanych na terenie całego miasta w ramach znanego, działającego już od 7 lat programu Trener Osiedlowy AWF. Teraz specjalne zajęcia przygotowano także dla seniorów.

Dotychczas Trenerzy – studenci i absolwenci poznańskiego AWF prowadzili swoje działania na 20 boiskach, jednak głosami mieszkańców miasta projekt otrzymał wsparcie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Dzięki tym funduszom jak również dotacji z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Ministerstwa Sportu w tym roku program będzie największym z dotychczas prowadzonych.

Wyjścia na basen, kąpielisko, wycieczki rowerowe, zajęcia na boisku, cztery turnusy bezpłatnych obozów sportowych to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Kolejną nowością w tej edycji są zajęcia dla seniorów.

Udało się przygotować ofertę zajęć dla osób, które mają ochotę aktywnie spędzać czas bez względu na wiek. Zajęcia na siłowniach zewnętrznych, nordic walking, kurs tańca, aqua fitness to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji – mówi Szymon Rakowski, koordynator programu Trener Senioralny.

Wszystko naturalnie za darmo.Więcej informacji i terminy spotkań na stronie www.trener.awf.poznan.pl

Trener osiedlowy AWF

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz