Aglomeracja

Tragiczny weekend na drogach

Tragiczny wypadek w Dąbrowie  Foto: OSP Damasławek

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w Dąbrowie pod Wągrowcem. Oprócz tego tragicznego w skutkach zdarzenia w całej aglomeracji było też kilka innych wypadków i stłuczek. Spalił się również jeden samochód.

Do najbardziej tragicznego, bo śmiertelnego wypadku doszło w Dąbrowie niedaleko Wągrowca. Jadący tędy samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli uwięzioną w rozbitym samochodzie jedną, nieprzytomną osobę. By wydostać z wraku rannego kierowcę trzeba było użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Gdy to się udało ratowaniem mężczyzny zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, który rozpoczął reanimację.

Tragiczny wypadek w Dąbrowie

Niestety, mimo ogromnego wysiłku ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego i strażaków poszkodowanego nie udało się uratować – relacjonuje st. sekc. Piotr Kaczmarek ze Straży Pożarnej w Wągrowcu – obecny na miejscu działań lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Do tego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę około godziny 3:30.

Tragiczny wypadek w Dąbrowie

Podczas ostatniego weekendu doszło też do kilku innych groźnie wyglądających wypadków. Jeden z nich wydarzył się na drodze krajowej numer 92 w Kostrzynie w piątek późnym wieczorem. W Poznaniu natomiast zderzyły się dwa samochody osobowe na ulicy Góreckiej. Do tego zdarzenia z udziałem renault clio i BMW doszło w sobotni wieczór.

Podczas zakończonego właśnie weekendu całkowicie spalił się też samochód osobowy na jednej z ulic w Komornikach.

Pożar samochodu w Komornikach

Użyte w artykule zdjęcia: OSP Damasławek, Pomoc Drogowa Euro-Hol

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz