Golęcin

To już niestety ostatni Wolny Targ

Wolny Targ - American Sunday vol. 1 - Golęcin  Foto: Wolny Targ

To będzie niestety już ostatnia edycja Wolnego Targu tego lata w plenerze. Podczas tego niedzielnego wydarzenia będzie można kibicować drużynie Patriotów, którzy będą walczyć o awans do wyższej ligi. Na gości czekać też będzie niemal 20 food trucków i sporo dodatkowych atrakcji.

To będzie ostatnia niedziela pod hasłem American Sunday – zaznacza Magdalena Kosakowska, organizatorka tego wydarzeni – poprzednie edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem, a przez poznański Golęcin przewijały się tysiące ludzi nie tylko, żeby skosztować ciekawych dań, ale także zobaczyć mecz futbolu amerykańskiego, oznakować rower, czy wziąć udział w zabawach i animacjach.

Również i tym razem zawodnicy poznańskiej drużyny futbolu amerykańskiego liczą na gorący doping wszystkich, którzy przybędą na Wolny Targ. Stawką meczu Patriotów z Tytanami z Lublina jest awans do wyższej ligi. Wszyscy kibicujący będą mogli przy tej okazji poznać zasady obowiązujące w tym sporcie dzięki tłumaczeniu ich w trakcie trwania meczu.

Oprócz sportowych emocji czekają na nas, na terenie stadionu położonego pomiędzy Sołaczem a Rusałką, również  inne atrakcje. Najmłodsi będą mogli sobie pomalować buzie, a ich rodzice skorzystać z porad specjalistów od ogrodnictwa. W strefie sportowej każdy będzie mógł poczuć się prawdziwym sportowcem. Na rowerzystów ponownie czekać będzie stanowisko Policji na którym będzie okazja do bezpłatnego oznakowania swojego roweru.

Zjadą się oczywiście food trucki, oraz poznańscy gastronomowie, żeby nakarmić Poznaniaków tym, co mają najlepszego – dodaje Magdalena Kosakowska – pod hasłem street food kryją się danie z niemalże każdego zakątka świata, serwowane przez właścicieli kuchni na czterech kółkach.

Będą zatem klasyczne burgery, amerykańskie pastrami, kuchnia japońska, tradycyjne frytki, pulled porki, czy wrapy. Miłośnicy słodkiego małego co nieco będą mieli duży wybór ciast, koktajli owocowo-ziołowych, lemoniad, lodów naturalnych, czy kaw parzonych przez baristów. Będzie również można skosztować piwa kraftowego.

Na Wolny Targ American Sunday vol. 3 zapraszamy na Stadion POSiR – Golęcin przy ul. Warmińskiej 1, w niedzielę 10 września od 11:00 do 19:00. Początek meczu Patrioci Poznań – Tytani Lublin na stadionie o godzinie 14:00.

Wstęp na wszystko jest bezpłatny. Poniżej znajdziecie listę food trucków, które będą na Wolnym Targu na Golaju w najbliższą niedzielę.

Arizona – klasyczne nowojorskie pastrami
Big Mik – burgery w oryginalnych odsłonach
Bike Cafe – bariści na rowerach
Blubra Kafe&Lunch – wrapy dla wegetarian i mięsożerców
Browar Setka – piwo rzemieślnicze
Bushimi Sushi Burrito – mariaż Japonii z Meksykiem
Cafe Nicaragua – smaki Ameryki Środkowej
Eat-Fit – specjaliści od soków owocowych
Fabryczka Naleśników – japońskie naleśniki
Fabryka Churros – pączki churros i waffle pops – gofry na patyku
Food Patrol – legendarne amerykańskie burgery
JacoTacoChips – frytki z autorskimi sosami Taco na ciepło
Manufaktura Lodów Prawdziwych – lody prosto od krowy
Naturalne Napoje – niszowe napoje i piwa
Niezłe Ziółko – wyciskane soki owocowo-warzywno-ziołowe
O Bulwa – klasyczne belgijskie frytki
Sorrir – bezglutenowe, wegańskie słodkości
Wyczesane Porki – najlepsze pulled porki w mieście
Yes Ser – mistrzowie serników

Użyte w artykule zdjęcia: Wolny Targ, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz