POZnań

Teraz strefa będzie dla nas!

Strefa kibica Poznań - biało-czerwoni kibice podczas UEFA Euro 2012 - mecz Polska - Rosja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do tej pory poznańską Strefę Kibica Kibica odwiedziło 445.000 osób . To niemal tyle, ile zgodnie z prognozami miało przewinąć się przez Plac Wolności przez cały turniej. Od czasu rozpoczęcia mistrzostw teren Strefy stał się sportowym i kulturalnym centrum regionu – tak podsumowano wydarzenia poznańskiej Fan Zony po zakończeniu części turniejowej. Kibicie z Irlandii, Włoch i Chorwacji wyjechali ale na poznaniaków ciągle czekają oprócz sportowych wydarzeń także koncerty i spektakle – ponad 140 godzin emocji, zabawy i rozrywki.

Strefa kibica Poznań - biało-czerwoni kibice podczas UEFA Euro 2012 - mecz Polska - Rosja Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do końca turnieju emocji sportowych nie zabraknie. W Strefie Kibica transmitowane będą wszystkie mecze EURO 2012. Najlepsze drużyny kontynentu rozegrają jeszcze 9 spotkań, w tym najważniejsze – finałowe.

Podobnie jak przez ostatnie 11 dni, działalność Strefy Kibica w Poznaniu nie ograniczy się do sportu. Przed nami wiele ważnych wydarzeń muzycznych, w tym m.in. „Strefa Hip-Hop”, „Rock Pure Pleasure” z zespołami Luxtorpeda i Coma, festiwal „Poznań Alternative Energy” z Die Antwoord, Imieniny Miasta, podczas których zagra Alphaville czy koncerty Raya Wilsona, Macieja Maleńczuka, De Mono, Elektrycznych Gitar i Hanny Banaszak. Poznańską kulturę na Placu Wolności reprezentować będą zespoły Polskiego Teatru Tańca i Teatru Porywacze Ciał.

Atrakcyjny dla wszystkich poznaniaków będzie na pewno program Dni Sportu (28-29 czerwca) turniej piłkarski, zumba, joga, spinning oraz warsztaty dietetyczne zdrowej kuchni z Tomaszem Jakubiakiem, gotującym, na co dzień w jednym z programów telewizyjnych.

Mieszkańców okolic Placu Wolności ucieszy zapewne Dzień Sąsiada Strefy – w niedzielę 24 czerwca zapraszamy mieszkańców zameldowanych w obrębie „Obszaru wyłączonego z ruchu”mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy Strefy – mogą na nas liczyć także dzieci, bo oprócz atrakcji przygotowanych przez naszych Partnerów, Strefa Junior zaprosi na festiwal Kids Folk Fun, będą występy zespołów dziecięcych, rozgrywki w piłkę nożną i guzikową czy wspólne wykonywanie maskotek piłkarskich.

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz