POZnań

Tata na podwójnym gazie

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Policja Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter2,4 promila alkoholu w organizmie miał kierowca bmw, który wiózł dwójkę dzieci. Obok pijanego mężczyzny siedziała jego żona. Kobieta również była nietrzeźwa. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Natomiast sąd zbada sytuację rodzinną.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Luboniu wraz z policjantami z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którym miał poruszać się nietrzeźwy kierowca. W samochodzie poza kierowcą znajdowała się dwójka dzieci w wieku 5 i 9 lat oraz ich matka.

Podejrzenie co do stanu nietrzeźwości kierowcy potwierdziło się. 51-latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Siedząca obok niego 35-letnia żona ponad 1,5 promila. Na miejsce do kobiety funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Twierdziła bowiem, że jest w trzecim miesiącu ciąży. Jednak badanie lekarskie to wykluczyło. Za zgodą dyżurującego sędziego Sądu Rodzinnego, dzieci trafiły pod opiekę znajomej rodziny.

Mężczyzna noc spędził w Izbie Wytrzeźwień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości stracił uprawnienia do kierowani pojazdami. Jak się okazało 51-latek już ma na swoim koncie jazdę na „podwójnym gazie”. 2 kwietnia zostały mu przedstawione zarzuty. Policjanci skierowali wniosek do Sądu Rodzinnego o wgląd w sytuację tej rodziny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz