Nowe Miasto

Tańczyli w centrum handlowym

Półfinał M1 Dance Battle (23.01.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Młodzi tancerze z całej Polski zjechali w sobotę do Poznania na półfinał M1 Dance Battle. Pula nagród w zawodach wynosi aż 125.000 złotych!

Zawody w M1 Poznań to drugie ze spotkań II etapu M1DanceBattle, czyli Ligi Formacji Tanecznych, w której w 9 turniejach mają się zmierzyć grupy liczące od 4 do 8 osób. Oceniane są na podstawie kilkuminutowych choreografii opartych na 5 stylach konkursowych: hip hop, popping, locking, house i break dance.

W roli jurorów pojawili się uznani tancerze i choreografowie: Bartosz „Bartazz” Biernacki, Piotr „Temps” Marciszewski i Łukasz „Knopek” Konopka. W ramach nowatorskiego systemu sędziowania, oceniali oni występy tancerzy w oparciu o kryteria: synchroniczność, prezencja, temat i muzyka oraz choreografia, przyznając drużynom punkty od 1 do 25 za każde z nich. Uśrednione wyniki procentowe wszystkich sędziów zadecydowały o tym, czy drużyna znajdzie się wśród najlepszej dwunastki i rywalizować będzie o punkty rankingowe.

II etap M1DanceBattle obejmuje 9 turniejów tanecznych w każdym z centrów handlowych M1 w Polsce. Przez całą Ligę Formacji Tanecznych prowadzony będzie ranking, którego najlepszych 12 zespołów wejdzie do majowego finału, aby rywalizować z dwunastką laureatów I etapu. Jego laureaci zostali wyłonieni na podstawie rankingu Ligi Tańca Break Dance, która odbywała się między 26 września a 19 grudnia.

„W opinii środowiska tanecznego Liga Tańca Break Dance przyczyniła się do rozwoju polskiej sceny, angażując w wielomiesięczną rywalizację czołowe zespoły i wymuszając na nich stałe podnoszenie poprzeczki z zawodów na zawody” – podsumowuje bboy Thomaz, jeden z najbardziej utytułowanych tancerzy break dance w Polsce i juror w I etapie M1DanceBattle. – „Zakładam, że II etap przyniesie podobne rezultaty.”

Łącznie 24 zespoły taneczne wyłonione w dwóch etapach powalczą w Wielkim Finale M1DanceBattle o nagrodę główną, czyli aż 30.000 złotych!

Dzisiejszy etap wygrał zespół SPOKO z Zielonej Góry (widoczni na głównym zdjęciu).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz