POZnań

Tam powiesisz paragon!

Sw. Marcin - Kociak 2023  Foto: Tomasz Dworek

W ponad 40 punktach w Poznaniu można „zawiesić paragon” i tym samym pomóc potrzebującym. Ideę w naszym mieście rozpowszechnił Kociak ze Świętego Marcina, później pomysł podchwyciły inne lokale i sklepy.

Idea akcji “Powieś paragon – podaruj posiłek” jest niezwykle prosta. Klienci punktów gastronomicznych biorących udział w inicjatywie mogą kupić posiłek dla osoby potrzebującej, a niezrealizowany paragon zawieszają na specjalnej tablicy. Z tak opłaconego posiłku może skorzystać każdy, kto jest tego potrzebuje. 

Najwięcej takich miejsc jest w Poznaniu, aż 44!  A to za sprawą ogólnopolskiej akcji “Powieś paragon – podaruj posiłek” organizowanej przez twórców aplikacji PanParagon. Gdzie można ufundować ciepłe danie, kupić pieczywo lub coś słodkiego osobom, które na to nie stać?

Akcja wystartowała w na początku grudnia 2023 roku. Inicjatywa nabrała dużego rozpędu i regularnie dołączają do niej lokale z całej Polski. Do inicjatywy dołączyły znane poznańskie lokale takie jak restauracja Ming Wok, Trattoria TuSieJe, Piekarnia Liczbańscy, cukiernia Elite. W akcji uczestniczy również bar Kociak, w którym już wcześniej idea zawieszania paragonów działała już wcześniej.

 Potrzebujących w Polsce nie brakuje, dlatego zachęcamy wszystkich restauratorów, piekarzy, cukierników czy właścicieli food trucków, by dołączały się do akcji. Ze swojej strony oferujemy dystrybucję tablic do zawieszania paragonów, promocję na stronie akcji oraz wysyłkę informacji do użytkowników aplikacji PanParagon z danego regionu zachęcającą do odwiedzenia danego punktu gastronomicznego – informuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Szczegóły inicjatywy “Powieś paragon – podaruj posiłek” oraz mapa z lokalizacjami znajdują się na stronie: https://powiesparagon.pl/ 

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz