POZnań

Taksówki bez ubezpieczenia i badań technicznych

Taksówki bez ubezpieczenia i badań technicznych  Foto: KMP w Poznaniu

Policjanci z poznańskiej drogówki skontrolowali ostatnio 24 taksówki. Efekt? Mandaty dla 3 kierowców, zatrzymane 2 dowody rejestracyjne.

Kontrole prowadzili policjanci wraz z pracownikami z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Wspólnie sprawdzali stan taksówek w rejonie dworca PKP oraz Starego Miasta i Wildy.

Oprócz reakcji na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz kontroli stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali dokumenty wymagane przepisami o transporcie drogowym to jest licencję oraz zezwolenia, a także stan techniczny pojazdów i obowiązkowe wyposażenie oraz oznaczenie pojazdu – wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Łącznie skontrolowano 24 dryndy*. Za popełnione wykroczenia drogowe mandatami zostało ukaranych 3 kierowców. Zatrzymano także 2 dowody rejestracyjne. W jednym przypadku powodem był zły stan techniczny samochodu, a w drugim brak aktualnych badań technicznych.

Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że jeden z kierowców nie posiada od blisko roku aktualnego ubezpieczenia pojazdu – dodaje Patrycja Banaszak – wszyscy kontrolowani taksówkarze byli trzeźwi.

 *dryndy – w gwarze poznańskiej to taksówki, a dryndziarze to taksówkarze – tym razem kontrolowani byli przez szkiełów, czyli policjantówTaksówki bez ubezpieczenia i badań technicznych

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz