Takiej zabawy nie polecamy!

Na os. Wichrowe Wzgórze, w pobliżu pawilonów handlowych, patrol szkolny strażników miejskich zauważył dwóch młodzieńców (13 l.) odpalających petardy. Obaj bawili się bez nadzoru osoby dorosłej. Jak się okazało, także samodzielnie, nabyli petardy w pobliskim sklepie “Artykuły szkolne – zabawki”.

Dzieci zakupiły 3 opakowania petard po 20 szt. każde oraz jedną petardę o wymownej nazwie “mały kamikadze”. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom nieletnim jest przestępstwem. W takiej sytuacji strażnicy wezwali patrol Policji – wskazany przez nieletnich sprzedawca zastał zatrzymany.
Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym sezonie sylwestrowych szaleństw strażnicy będą reagowali na wszelkie przypadki nieprawidłowości w nabywaniu i używaniu materiałów pirotechnicznych (tzw. fajerwerków), a szczególnie:

  • sprzedaży osobom nieletnim;
  • odpalania przez nieletnich;
  • zakłócania ciszy i porządku publicznego przez odpalanie fajerwerków;
  • wspomagać będziemy Policję w zakresie kontroli obrotu tymi materiałami w zakresie przypisanym uprawnieniom straży (kontrolować będziemy pozwolenie na działalność gospodarczą, zgodę właściciela terenu na prowadzenie sprzedaży a także uwidocznienie ceny towarów, instrukcji w j. polskim na opakowaniu czy znaku NWP – nie wymaga pozwolenia na opakowaniach fajerwerków).

W miesiącach listopada i grudzień patrole szkolne prowadziły liczne pogadanki z uczniami szkół na temat bezpiecznych zasad obchodzenia się z fajerwerkami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz