K U L T U R A POZnań

Szybkie rżnięcie w Parku Wilsona

Park Wilsona 20210805  Foto: Tomasz Dworek

Podczas pierwszej edycji POZnań Wood Festival poznaniacy będa mogli śledzić zmagania najlepszych rzeźbiarzy z różnych zakątków Europy. Część wykonanych z drewna przedmiotów trafi na licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na cele dobroczynne. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Festiwal odbędzie się w parku Wilsona. Rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli 26 września,

W trackie wydarzenia rzeźbiarze z Polski, Niemiec, Słowacji, Białorusi, Czech i Litwy staną w szranki w konkursie głównym. Artyści wykonają w drewnie elementy małej architektury – ławki czy siedziska. Inspiracją będzie dla nich temat przewodni konkursu, jakim jest fauna i flora. Do wykonania swoich dzieł użyją pilarek, szlifierek i dłut. Ich zmagania będzie można podziwiać we wszystkie dni festiwalu w godz. 10:00-18:00. Zwycięzców poznamy w niedzielę o godz. 18:00.

W ramach wydarzenia odbędzie się także konkurencja Speed Wood Carving, polegająca na jak najszybszym wykonaniu rzeźby w drewnie na dowolny temat. Uczestnicy będą mieli na to zadanie maksymalnie godzinę. Efekty ich pracy trafią na licytacje, z których dochód zostanie przekazany organizacjom charytatywnym. Speed Wood Carving odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę, w godz. 16:00-17:00.

Dzieła stworzone przez artystów trafią pod młotek tuż po zakończeniu każdego dnia zmagań, czyli o godz. 17:00. Pieniądze zebrane w piątek zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Środki z sobotniej licytacji trafią do Fundacji Dziecko w Centrum, z niedzielnej zaś na konto Fundacji Kejtersi.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty z malowania na drewnie oraz rzeźbienia w glinie.

Wydarzenia dla dzieci (bez ograniczeń wiekowych) odbędą się od piątku do niedzieli w godz. 10:30-15:45. Nie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz