Centrum

Szybka migawka – Św. Marcin przed MM

Zmiany na Św. Marcinie  Foto: Maciej Koterba

Zmiany na Św. Marcinie Foto: Maciej KoterbaWielkie otwarcie nowego centrum handlowego na Św. Marcinie już dzisiaj. Na ile, jeśli w ogóle, zmieni się ten fragment miasta? Czy będą tutaj korki? Dzisiaj trzeba się liczyć, że będzie sporo osób polujących na jakieś okazje, które być może przygotowały sklepy dla pierwszych klientów.

Kilkaset metrów przed nowym obiektem postawiono nowe znaki, które nieco zmieniają organizację ruchu na Św. Marcinie przed ul. Piekary. Można je było zobaczyć w środę wieczorem, gdy były zrobione te zdjęcia. W czwartek już ich jednak nie było. Zmiany jednak zostają wprowadzone.

Z doświadczenia wiemy, że pierwsze dni działania nowych obiektów handlowych powodują duże utrudnienia komunikacyjne, przypominamy, że wraz z uruchomieniem galerii zmieni się organizacja ruchu – informuje Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich – na ulicy Święty Marcin w celu poprawy bezpieczeństwa najmniej chronionych uczestników ruchu jakim są piesi wybudowano sygnalizację świetlną.

Wjazd do galerii zaplanowany został z lewego pasa ulicy Św. Marcin, wzdłuż której biegnie trasa tramwajowa. Wyjazd z galerii zaplanowano na Aleje Marcinkowskiego.

Wspólnie z innymi służbami miejskimi monitorować będziemy cały ciąg komunikacyjny – podkreśla Dorota Wesołowska – należy jednak pamiętać, że uruchomienie dużej galerii handlowej w centrum miasta wiąże się z wygenerowaniem znacznie większego ruchu pieszego i samochodowego.

Zmiany na Św. Marcinie Foto: Maciej Koterba

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz