K U L T U R A

Sztuka prawa i prawa sztuki

paragraf  Foto: sxc

paragraf Foto: sxcCo łączy artystę z prawnikiem? Na pewno prawo autorskie. To ono będzie głównym tematem nowego cyklu spotkań w Głośnej. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje związane z ochroną praw autorskich i naruszeń praw własności przemysłowej. Pierwszy temat to własność intelektualna.

Zapraszamy wszystkich twórców i osoby kreujące kulturę w Poznaniu, począwszy od studentów, artystów, designerów, czy architektów, a kończąc na organizatorach wystaw czy festiwali – wyjaśnia Ewa Cieślik z Fundacji LuxSfera – własność intelektualna jest narzędziem dostępnym nie tylko dla wielkich wytwórni fonograficznych i firm farmaceutycznych.

Organizatorzy bezpłatnych konsultacji chcą poszerzyć wiedzę na temat przysługujących osobom związanym z kulturą praw i tego, jak można skutecznie chronić twórczość za pomocą środków dostępnych w polskim prawie. Zapraszamy z każdym pytaniem lub wątpliwością, które są choćby odrobinę związane z tematem – zachęca Ewa Cieślik.

Spotkania prowadzone będą przez prawników i członków Fundacji LuxSfera. Przemek Uniejewski jest związany z Kancelarią Prawną Media, specjalizującą się w prawie autorskim, Bartek Fert reprezentuje Kancelarię Patentową Patentbox.

Dzisiejsze konsultacje będą pierwsze w – mamy nadzieję – dłuższej serii. Spotkania są nieodpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy na konsultacje prawne do Głośnej (św. Marcin 30) dzisiaj od 18:30 do 21:30.

Fundacja LuxSfera to Młoda poznańska organizacja, założona przez grupę poznańskich animatorów kultury, aktywnych działaczy w środowisku Wielkopolski. Są rganizatorami takich poznańskich festiwali jak Międzynarodowy Festiwal Kultury Studenckiej ARTenalia, The September Concerts Poland, Festiwal Kultury Skandynawskiej czy hip hopowych zawodów Sami Swoi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz