K U L T U R A

Sztrykowana choinka stanie na Placu Kolegiackim. Świąteczne atrakcje na Garbarach!

Gwiazdor Garbary  Foto: Warzywniak na Polu

Fyrtel Garbary rękodziełem i artystyczną twórczością stoi. Sztrykowana choinka, mural tekstylny, akcja Ocieplania Garbar oraz Świąteczny Kiermasz i Festyn na Bernardynach to grudniowe kulturalne propozycje dla poznaniaków przygotowane przez lokalną społeczności działającej w ramach Koalicji Garbary przy wsparciu Biura Koordynacji Projektów Urzędu Miasta.

10 grudnia na Placu Kolegiackim stanie sztrykowana choinka, czyli zrobiona na drutach, a na budynku Zespołu Szkół Odzieżowych powieszony zostanie tekstylny mural.

Każdy może dołożyć tu swój kawałek wełnianej choinki zrobiony na szydełku bądź drutach. Wymiary gotowych kwadratów muszą wynosić 20×20 cm, a ich kolorystyka i wzór jest dowolny – ważne, aby w miarę możliwości, zewnętrzne krawędzie były zielone – informuje Katarzyna Hełpa Liszkowska z Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania do włączeni się do tej akcji – dodaje!

Osoby, które chcące nauczyć się szydełkowania organizatorzy zapraszają na warsztaty. Kolejne zajęcia, 8 grudnia poświęcone będą przygotowaniu ozdób świątecznych, ozdobnych świec i zimowych herbat. A to z kolei element kolejnej akcji Ocieplania Garbar!

Świąteczne wianki i choinki pojawią się w witrynach garbarskich sklepów. Na warsztaty, które odbędą się w Zielonym Centrum przy Garbarach 47 nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść.

Zwieńczeniem działań lokalnej społeczności będzie Świąteczny Kiermasz i Festyn na Bernardynach.

W niedzielę 18 grudnia na placu pojawią się stoiska rzemieślników i organizacji społecznych z upominkami dla poznaniaków. Będzie także koncert grupy Golden Collective i prezentacje młodzieżowych zespołów ze szkoły chóralnej, baletowej i MDK nr 2. Oczywiście pojawi się też prawdziwy Gwiazdor!

KIERMASZ I FESTYN na Bernardynach – 18 grudnia, 12:00 do 15:00.

Warsztaty robienia zimowych herbat i ozdobnych świec, 8 grudnia godz. 17:00, Zielone Centrum, Garbary 47

Odsłonięcie SZTRYKOWANEJ CHOINKI – 10 grudnia od 16:00 na Placu Kolegiackim (wraz z atrakcjami towarzyszącymi)

Ocieplamy Garbary:
https://www.facebook.com/events/1805239263174634/1805239276507966

Sztrykowana choinka: https://www.facebook.com/events/s/sztrykowana-choinka-zrob-ja-z-/509985254341558/

Użyte w artykule zdjęcia: Warzywniak na Polu ,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz