K U L T U R A

Na zawsze tango – zdjęcia

Forever Tango - Poznań - Sala Ziemi 01.12.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Forever Tango – widowisko taneczne wykreowane i wyreżyserowane przez Luisa Bravo, poznańska publiczność miała okazję obejrzeć w Sali Ziemi w miniony czwartek, 1 grudnia.

Forever Tango to spektakl taneczny, który opowiada historię narodzin tanga w Argentynie w XIX wieku, kiedy to tysiące ludzi opuszczało rozpadającą się Europę. To właśnie tu, w zatłoczonych barach, szemranych przybytkach narodził się ten zmysłowy taniec.

Tango to uczucie, że tańczysz historię, która opowiadasz w kilka minut. To taniec namiętny i melancholijny, czuły i jednocześnie gwałtowny. Tańczysz go z kimś, ale jest jednocześnie twoim wewnętrznym przeżyciem. Tango to coś więcej niż taniec, muzyka, dramat, kultura, to sposób na życie – czytamy na stronie organizatora

Luis Bravo – twórca Forever Tango, to światowej klasy wiolonczelista, który poszczycić się może wybitnymi osiągnięciami takimi jak: występy w Los Angeles Philharmonic, Colon Theatre Opera House, Buenos Aires Philharmonic i innych prestiżowych zespołach na całym świecie.

Dyrektorem muzycznym, aranżemrem i kompozytorem muzyki spektaklu jest Víctor Lavallén.

Na scenie wystąpili światowej sławy tancerze tanga z Argentyny oraz muzycy, którzy między innymi podczas wydarzenia zagrali na instrumencie zwanym bandoneon.

Publiczność licznie tego wieczoru wypełniła salę. Piękny spektakl połączony z muzyka na żywo trwał 2 godziny.

Zapraszamy do fotorelacji.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz