Aglomeracja

Szpital tymczasowy na MTP przeszedł w stan pasywny

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Utworzony na terenie MTP w Poznaniu szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 przeszedł w stan pasywny; w piątek placówkę opuścili ostatni pacjenci – podały służby wojewody. Szpital będzie utrzymany na wypadek kolejnego wzrostu zachorowań w regionie.

Tymczasowy szpital dla pacjentów z COVID-19 na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczął działalność 1 lutego br.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powiedział, że jeszcze w piątek w tymczasowej lecznicy było kilkoro pacjentów. Zostali oni przetransportowani do szpitala MSWiA w Poznaniu.

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który odpowiadał dotąd za prowadzenie placówki tymczasowej poinformował, że przez blisko 160 dni funkcjonowania lecznicy na MTP hospitalizowano tam niemal 1,3 tys. pacjentów z Covid-19.

W szczytowym momencie funkcjonowania szpitala na MTP liczba łóżek – wraz z łóżkami respiratorowymi – wyniosła 356; niemal wszystkie łóżka były zajęte.

Stworzony w ub. roku obiekt przygotowany został na przyjęcie blisko 600 pacjentów, blisko 50 stanowisk wyposażono w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem Covid-19.

Pod koniec marca w tymczasowej placówce na Międzynarodowych Targach Poznańskich zabrakło tlenu dla pacjentów; 12 chorych przewieziono do innej lecznicy. Zarządzający szpitalem przyznali, że tlen został zamówiony zbyt późno. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura.

źródło: (PAP) rpo/ mmu/

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz