POZnań

Historyczny tabor MPK na liniach turystycznych

Tramwaj, bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę i niedzielę będzie można wybrać się na niezapomniane przejażdżki liniami turystycznymi w Poznaniu: tramwajową 20 oraz autobusową 100. Dodatkowo, w sobotę będziecie okazja do przejażdżki autobusem linii 102. A także Kolejką Parkową Maltanka, która będzie czynna i gotowa na przyjęcie gości.

Przejażdżki Historycznym Taborem

Przejażdżki historycznymi pojazdami MPK Poznań stały się integralną częścią turystycznego krajobrazu miasta. Pasażerowie mają możliwość przeniesienia się w czasie, odczuwając klimat minionych epok i odkrywając uroki Poznania. Jakie pojazdy będziecie mieli okazję zobaczyć na trasach w najbliższy weekend?

Zgodnie z planem, w sobotę na linii turystycznej 20 będziecie podróżować tramwajem GT6, znanym również jako “krótki helmut”. Natomiast w niedzielę na trasę wybierze się skład N+ND. Warto zauważyć, że ze względu na prace drogowe na ulicy Hetmańskiej, linia 0 rozpocznie kursowanie dopiero od 19 maja br., dlatego “dwudziestka” będzie działać zarówno w soboty, jak i niedziele.

Do obsługi linii 100, która prowadzi z Dworca PKP Poznań Główny do Nowego Zoo, zaplanowano następujące pojazdy: w sobotę – Ikarusy 280 i 260, a w niedzielę – autobusy DAF i Ikarus 260.

Natomiast na linii 102, która funkcjonuje wyłącznie w soboty i umożliwia dojazd z Poznania Głównego do Fortu VII, Przeciwatomowego Schronu dla Władz Miasta Poznania oraz do Muzeum Broni Pancernej, będziecie mieli okazję podróżować kultowym Jelczem “ogórkiem”.

Więcej informacji na temat linii turystycznych, w tym trasy, rozkład jazdy oraz cennik, znajdziecie w zakładce Turystyka-Linie Turystyczne. Należy jednak pamiętać, że w wyjątkowych okolicznościach planowane pojazdy mogą zostać zastąpione innymi.

Maltanka

Codziennie możecie skorzystać z Kolejki Parkowej Maltanka, która kursuje co godzinę w dni robocze oraz co 30 minut w weekendy. Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik dostępne są w zakładce Turystyka-Maltanka. W najbliższy weekend do wagoników z pasażerami zaczepione będą lokomotywy spalinowe.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz