Centrum

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy na Placu Wolności - Poznań 07.10.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy na Placu Wolności - Poznań 07.10.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPo raz jedenasty w Polsce i piąty w Wielkopolsce startuje “Szlachetna Paczka”. Akcja rozpoczęła się od poszukiwania wolontariuszy. Wszystko działo się dziś na placu Wolności gdzie odbył się flashmob z udziałem rolkarzy, którzy zachęcali przechodniów do przyłączenia się do akcji.

Happening rozpoczął się punktualnie o godz. 12.00 na placu Wolności “Jego celem jest pozyskanie wolontariuszy, których zadaniem będzie obsługiwanie obdarowywanych i darczyńców.” powiedział nam Łukasz Czapliński rzecznik Projektu Szlachetna Paczka w woj. wielkopolskim. Jak podkreślił “w tym roku chcemy aby na jedną obdarowaną rodzinę przypadał jeden wolontariusz tak więc w całym kraju poszukujemy ich około 8000 a w samej Wielkopolsce około 600”. Ze wszystkich zgłoszeń wybrani zostaną najlepsi, przejdą odpowiednie szkolenia i otrzymają możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Każdy kto chciałby zostać wolontariuszem może zgłosić się do Stowarzyszenia “Wiosna” wchodząc na ich stronę internetową (TUTAJ). A już w połowie listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl będzie można wybrać konkretną rodzinę i podarować jej uśmiech w postaci paczek odpowiadających na ich konkretne potrzeby.

Podczas zeszłorocznej “Szlachetniej paczki” obdarowano 8201 rodzin gdzie średnia wartość paczki wynosiła 1200 PLN.

Punktualnie o godz. 12.00 rozpoczął się happening na P. Wolności”

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz