Aglomeracja

Szlachetna paczka łączy ludzi

Jarek Hampel dla PACZKI Foto: Patryk Łyjak

Emocje, które przeżyje w tym roku ponad tysiąc rodzin z Wielkopolski trudno opisać słowami. Łzy wzruszenia, niedowierzanie i uśmiech na twarzach osób żyjących w niezawinionej biedzie – to wszystko czeka nas w czasie rozpoczynającego się właśnie Finału Szlachetnej Paczki. Darczyńcy przekażą mądrą pomoc dla wybranych przez siebie rodzin w potrzebie.

Jarek Hampel dla PACZKI Foto: Patryk ŁyjakNajpierw darczyńca przygotowuje paczkę dla wybranej rodziny, potem przekazuje dary do magazynu, z którego wolontariusz dostarczy je pod właściwy adres.

– To najpiękniejsza chwila dla wszystkich, których połączyła mądra pomoc; pełen wzruszeń moment, który wieńczy trud, ale i radość organizowania pomocy przez darczyńcę – twierdzi Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w Wielkopolsce. Po finale wolontariusz relacjonuje darczyńcy, co działo się w czasie wręczania darów. – To będzie niezwykły prezenta dla każdego z darczyńców – uzupełnia wolontariuszka Joanna Bednarak.

– Każdy darczyńca czuje, że pomoc przez niego organizowana ma sens; że jest naprawdę skuteczna. Dzięki temu, że zna historię rodziny, wartość jego pomocy jest nieoceniona i trafiająca w samo sedno potrzeb – informuje Czapliński. – Potrzeb, które są dla większości z nas prowizoryczne, a dla rodzin niezbędne – dodaje.

Do grona darczyńców w Wielkopolsce dołączył m.in. Jarosław Hampel, dwukrotny wicemistrz świata na żużlu. Paczki organizowały również liczne firmy, szkoły, grupy studentów i wielu innych indywidualnych darczyńców.

Świąteczne paczki w Wielkopolsce dotrą do ponad 1130 rodzin. Nie oznacza to jednak, że już nie można zostać darczyńcą! W tym roku po raz kolejny mieszkańcy Wielkopolski pomagają rodzinom spoza naszego regionu.

Każdy z nas nadal może pomóc wybranej przez siebie rodzinie z woj. kujawsko-pomorskiego. Wystarczy wejść na www.szpachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę z magazynu zastępczego, zorganizować zakupy odpowiadające na potrzeby rodziny i dostarczyć dary do magazynu zastępczego w jednym z wielkopolskich miast. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej projektu. Czasu jest mało, gdyż paczki powinny w wyjątkowych sytuacjach być dostarczone najpóźniej na początku przyszłego tygodnia!

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


 • zwram się gorącą prośbą o pomoc do szlachetna paszka.
  jestem samotonę matkę wychowie syn chodzi szkoły spcejałnych 1o2 w poznańu.
  ja nie prace jestem renta rodzie i utrzymujem się renta rodzie wysokosci 1231.97zł. ja robi opłaty za mieszanie 600zł,prąd 150zł,gaz 200zł.odstanie renta 280zł na jedzie.prosze pomoc.
  dadaj beata andrzejewska poznań ul garbary 33/20.
  dade muj nr telefonu 534199598.
  ja pisałam wolontariuszy ze nie dostanie
  paszki ,dostałam paszkę tam roku odpowiedzi zwram się gorącą
  prośbą o pomoc do szlachetna paszka.jestemnie dostałam.ja pisze do was
  to prawe prosze pomoc.a dostałam wiosnke miejski osrodek pomocy rodzie w poznań mopr.