K U L T U R A Mosina

Szeroko na Wąskiej w niedzielę

Szeroko na Wąskiej  Foto: Szeroko na Wąskiej

Szeroko na Wąskiej Foto: Szeroko na WąskiejJuż po raz kolejny odbywa się impreza Szeroko na Wąskiej. Tym razem zaprezentuje się 107 wystawców i kilka zespołów muzycznych. Po raz pierwszy będą to również goście z innych gmin na przykład ze Stęszewa czy Lubonia.

Przez cały dzień goście będą mieli okazję spotkania z artystami amatorami, hobbystami oraz pasjonatami różnych dziedzin. Będzie to także nie tylko podziwiać, ale kupić prace lokalnych twórców.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć między innymi rekonstrukcję historyczną przygotowaną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia.

Ciekawie zapowiada się pokaz gospodarstwa i ginących zawodów, jaki przygotował Grzegorz Kosowski – zapowiada Małgorzata Witt, koordynatorka imprezy – będzie także kolekcja starych radioodbiorników czy miniatur zamków.

Gośćmi prezentacji plenerowej oprócz mieszkańców gminy Mosina będą wystawcy z gmin powiatu poznańskiego Kleszczewa, Murowanej Gośliny, Tarnowa Podgórnego, Puszczykowa, Lubonia, Komornik, Stęszewa.

Na imprezę Szeroko na Wąskiej zapraszamy do Mosiny, oczywiście na  ul. Wąską w niedzielę 11 sierpnia od godziny 9:00.

Planujemy zakończenie imprezy o godzinie 18:00, choć jeśli będą panowały takie upały jak ostatnio, wystawcy mogą nie wytrzymać do tej godziny – informuje Małgorzata Witt – plany pokrzyżować nam może także burza.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz