Aglomeracja

Sytuacja na drogach – jest ślisko, będzie bardzo zimno!

Pługopiskarka na ulicach Poznania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Pługopiskarka na ulicach Poznania Foto: gsm/andrzejJak donoszą Nasi czytelnicy w Poznaniu mimo, że widać pługopiaskarki sytuacja na jezdni nie jest najlepsza. Niska temperatura i ciągłe opady śniegu powodują, że na drogach jest bardzo ślisko.

Dodatkowym utrudnieniem na drogach są awarie sygnalizacji. Na skrzyżowaniu ul. Gdyńskiej i Bałtyckiej nie działa sygnalizacja i tworzą się korki. Na skrzyżowaniu Al. Solidarności i Piątkowskiej ruchem kieruje Policja.

Wszystko wskazuje na to, że po południu i wieczorem może być jeszcze trudniej. Wtedy właśnie śnieg może zacząć sypać jeszcze mocniej. Zacznie też spadać temperatura. W nocy spaść może do -18 stopni! Jeszcze zimniej może być w środę. Jutro wieczorem i w nocy może być nawet -22. Nie powinien natomiast padać już śnieg.

IMGW przewiduje umiarkowane opady śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm. Najwięcej śniegu spadnie w zachodniej części Wielkopolski. Mogą też tam wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane dość silnym wiatrem (od 25 do 35 km/h, w porywach do 45 km/h, z kierunków północnych).

W całej Wielkopolsce drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne  są przejezdne. Trzeba się jednak liczyć z tym, że lokalnie drogi mogą być przysypane śniegiem i mogą być bardzo śliskie.

Dziś także około godziny 14:00 zostanie otwarta droga powiatowa 1323P pomiędzy Drawskiem a Krzyżem Wlkp., którą zamknięto z powodu zalania. Po otwarciu będą mogły nią jeździć samochody o masie do 2,5 tony. Cięższe będą nadal musiały korzystać z objazdów.

Odwołano też alarm przeciwpowodziowy na Noteci na terenie Miasta i Gminy Wieleń, Miasta i Gminy Krzyż Wlkp. oraz Gminy Drawsko ogłaszając równocześnie na tych terenach pogotowie przeciwpowodziowe. Pogotowie takie odwołano natomiast w Mieście i Gminie Trzcianka, Gminie Czarnków oraz Mieście Czarnków.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz