POZnań

Sylwestrowy jarmark na Św Marcinie

Jarmark - Św. Marcin  Foto: Tomasz Dworek

Noworoczna atmosferę można poczuć na ulicy Św. Marcin. Przeniesiono tu część świątecznych i zimowych dekoracji. Pojawiły się także stoiska gastronomiczne oraz wystawcy z rękodziełem i galanterią. Nie zabraknie też atrakcji kulturalnych.

W tym roku świąteczny klimat dłużej będzie cieszyć poznaniaków i turystów. Betlejem Poznańskie na placu Wolności i Starym Rynku już się zakończyło, ale od 28 grudnia do 1 stycznia można będzie wziąć udział w zabawie na ul. Św. Marcin.

Pomiędzy ulicami Ratajczaka i Kantaka pojawiło się kilkunastu wystawców. Można napić się grzanego wina, zjeść oscypka i wiele innych pyszności, a także kupić wyroby rękodzielnicze i galanteryjne w sylwestrowo-karnawałowym stylu.

“Sylwestrowy św. Marcin” to także szereg wydarzeń artystycznych dla dzieci i dorosłych. W programie znalazły się m.in. sylwestrowe animacje dla najmłodszych, warsztaty z robienia dekoracji, pokazy cyrkowe, warsztaty bębniarskie, a także koncerty, silent disco i potańcówki w rytmie latino.

Będzie też można zrobić sobie makijaż ze stylistką i zdjęcia na foto ściance. Na ul. św. Marcin zostanie wydzielona strefa, w której każdego dnia – od godz. 13 do późnych godzin popołudniowych – czekać będą atrakcje dla całych rodzin.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz