Łazarz POZnań

Święto tatuażu na Targach

Poznań Tattoo Konwent (19.03.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Od wczoraj trwa w Poznaniu festiwal tatuażu i muzyki, gdzie można na żywo zaobserwować, jak powstają autorskie tatuaże tworzone przez najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy.

Odbywające się w kilku polskich miastach wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent od 7 lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem publiczności, nie tylko ze względu na możliwość zapoznania się z prężnie rozwijającą się branżą tatuatorską i ofertą najlepszych salonów tatuażu, ale także ze względu na towarzyszące atrakcje.

Każdorazowo, w części wystawienniczej spotkać można co najmniej stu artystów reprezentujących różne style tatuowania. Pośród nowopowstałych wzorów znajdują się tatuaże typu traditional oldschool (charakteryzujące się rysunkową formą, grubym, czarnym konturem i kolorowym wypełnieniem, wzorowane na pierwszych tatuażach), neotraditional (unowocześniona forma tatuaży oldschoolowych), realistyczne (wzory wykonane z niemalże fotograficzną dokładnością, przedstawiające zwykle portrety, faunę, florę), abstrakcyjne (przedstawiające surrealistyczne motywy), dotwork (wykonane za pomocą ogromnej ilości skupionych we wzory kropek), plemienne (wzory nawiązujące do tatuaży praktykowanych w społecznościach pierwotnych), akwarela (wzory przypominają obrazy namalowane wodnymi farbami, plamy wylewające się poza kontur), grafika (tatuaże przypominające rysunki wykonane ołówkiem), kaligrafia (estetycznie wykonane wzory złożone z liter), tatuaże orientalne (nawiązujące do estetyki kultury azjatyckiej).

Poznań Tattoo Konwent (19.03.2016)

Podczas Tattoo Konwent odwiedzający mają szansę nie tylko zapoznać się z ofertą branży tatuatorskiej, ale również obejrzeć pokazy sztuk alternatywnych i sportów ekstremalnych, zobaczyć wystawy artystyczne, posłuchać seminariów, muzyki na żywo i dowiedzieć się czegoś nowego podczas warsztatów. Oprócz atrakcji odbywających się na scenie pokazowej Tattoo Konwent zapewnia także dodatkowe rozrywki. Fani tatuażu mogą się spodziewać także innych urozmaiceń. Elementem stałym każdej konwencji, który cieszy się ogromną popularnością jest boks BANANA-INK, gdzie każdy może spróbować swoich sił w roli tatuażysty, tworząc na skórce od banana tatuaż przy pomocy prawdziwej maszynki. Dodatkowym elementem tworzącym wyjątkowy klimat imprezy będzie wystawa obrazów „Rust”, autorstwa młodego malarza Krystiana Leńczuka. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji będzie można posilić się na festiwalu foodtracków.

Pierwszego dnia w ogromnych przestrzeniach centrum kongresowego Międzynarodowe Targi Poznańskie, standardowo można zobaczyć, jak powstają tatuaże tworzone przez najzdolniejszych tatuatorów z kraju. Najlepsze z sobotnich i niedzielnych wzorów zostaną wyróżnione w 8 kategoriach konkursowych. W skład jury oceniającego prace wejdą uznani praktycy: Dino “Pit”, Karol Krawczyk i Alex Mansuy.

Poznań Tattoo Konwent (19.03.2016)

Festiwal zmienił się od początku swojego istnienia. Dzisiaj nie jest tylko miejscem spotkań osób wytatuowanych i ściśle związanych z branżą tatuatorską, ale stał się imprezą której misją jest budowanie świadomości społecznej i kreowanie pozytywnego wizerunku tatuażu w naszym kraju. Wszystkie atrakcje przygotowane dla odwiedzający mają za zadanie nie tylko zapewniać rozrywkę, ale również pokazać, że tatuaż nie jest częścią żadnej konkretnej subkultury, ale sam tworzy kulturę.

Festiwal zakończy się w niedzielę (20.03) o godz. 21:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz