Dopiewo Na widelcu

Święto Pieczonego Ziemniaka

Pyry z gzikiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Pyry są nam drogie i zjadamy je pod wieloma postaciami. Nic zatem dziwnego, że bulwa, z którą jesteśmy kojarzeni w całym kraju, ma szczególne miejsce nie tylko w naszej kuchni. Zapraszamy na weekendowe Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się w Otuszu.

W programie tego wydarzenia znajdą się między innymi konkursy zgaduj zgadula na temat ziemniaka, na rzeźbę ziemniaka, czy rzut ziemniakiem do celu – zapowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Promyk w Komornikach.

Będzie również dla najmłodszych, ale nie tylko, dmuchany dart, dmuchane kręgle, czy przejażdżki bryczką. Dodatkowe atrakcje zapewnią członkowie motocyklowego klubu Piwersi. Zorganizują oni specjalny pokaz motocyklowy, ale też zaproszą na przejażdżki na swoich maszynach. Będzie również wspólna zabawa z zespołami.

Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka będziemy również mieli okazję przypomnieć sobie różne potrawy, w których pyry są głównym, bądź ważnym składnikiem. Będą zatem popularne pyry z gzikiem, polewka z pyrami, smaczne szare kluchy z kapustą, ale także kopytka z kapustą, frytki i grochówka.

Na Święto Pieczonego Ziemniaka, czy właściwie Pieczonej Pyry, zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Promyk do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Otuszu w sobotę 17 września od godziny 14:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz