Aglomeracja

Święto pasjonatów prędkości

trackday_9.03.2014_Marta Wiśniewska_6  Foto:

Ponad sześćdziesięciu uczestników stawiło się po zimowej przerwie na pierwszej tegorocznej edycji Tor Poznań Track Day. Impreza była również dla wielu kierowców całkiem nowym motoryzacyjnym doświadczeniem.

trackday_9.03.2014_Marta Wiśniewska_6Instruktorzy mieli sporo pracy, aby po zimowej przerwie, przypomnieć kierowcom prawidłowe odruchy i zachowanie na torze – „To był na prawdę udany dzień. Widać, że to pierwsza impreza w sezonie i po zimowej przerwie wszyscy są wygłodniali wrażeń jakie zapewnia szybka sportowa jazda, ale brakuje jeszcze sprawności i rozjeżdżenia” – mówił na zakończenie imprezy Maciej Kopański, jeden z instruktorów Tor Poznań Track Day.

Pasjonaci szybkości nie posiadający wymarzonego auta sportowego oraz widzowie, którzy nie chcieli jeździć po torze własnym samochodem mogli wynająć jeden z przygotowanych aut Porsche 911 GT3 RS.

Widzowie, którzy przybyli Tor mogli podziwiać na parkingu takie supersamochody jak: McLaren MP412C, Mercedes SLS AMG, Lotusa Evora, Nissana GTR czy też piekielnie mocne, przygotowane do sportu Mitsubishi, Subaru, BMW serii 6, lub luksusowego Bentleya. Ciekawostką dla widzów był sportowa próba prologu Pucharu Youngtimer Party oraz wystawa klasyków z Koła Youngtimer AW oraz Poznańskich Klasyków Nocą.

Nowością w tegorocznych edycjach jest nie tylko egzamin na „Licencję Tor Poznań Track Day”, która potwierdza znajomość zasad bezpieczeństwa panujących podczas jazd torowych, ale również specjalna strefa wypoczynku, z której korzystać mogą nie tylko uczestnicy, ale też całe rodziny, które przybywają na Tor by kibicować kierowcom.

W rodzinnej strefie już na kolejnych edycjach poza torem wyścigowym dla modeli będzie można skorzystać z symulatorów wyścigowych oraz z mini-miasteczka które poprzez zabawę, bezpiecznie wprowadza dzieci w świat motoryzacji i motosportu. Jest to znakomita okazja na spędzenie rodzinnego niedzielnego popołudnia na torze.

Kolejna edycja Tor Poznań Track Day już za dwa tygodnie 22-23 marca – będzie rozgrywana łącznie pierwszą edycją Pucharu YoungTimer Party gromadzącym oldschoolowe wyścigówki sprzed lat.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz