K U L T U R A

Święto Drzewa na Dziewiczej Górze

Labirynt w Dziewiczej Bazie  Foto: Dziewicza Baza / facebook

U stóp Dziewiczej Góry będzie można posłuchać opowieści – nie tylko o drzewach, ale także fragmentów książek czytanych przez zaproszonych gości, spotkać się z autorami, wziąć udział w warsztatach twórczych oraz kupić ciekawe pozycje książkowe. To wyjątkowa propozycja dla miłośników przyrody i literatury.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja. W Dziewiczej Bazie u stóp Dziewiczej Góry w Czerwonaku spotkać będzie można autorów książek. Będzie m.in. Joanna Krzyżanek to obdarzona ogromną wyobraźnią i dziecięcą wrażliwością autorka popularnych książek o Cecylce Knedelek, które wprowadzają dzieci w magiczny świat kuchni.. Z jej książek można dowiedzieć się jak dobrze zachować się w różnych sytuacjach, jak uprawiać ogródek, zrobić lalkę z gałganka czy dbać o ubranie.

Natomiast Agnieszki Idziak, autorki przewodnika „Cztery żywioły i dwa koziołki” opowiadać będzie ciekawe historie o poznańskich legendach.

Jesteśmy przekonani, że las może być fascynującym placem zabaw i miejscem twórczego rozwoju. Inspirując się naturą stworzyliśmy niezwykłą, kreatywną przestrzeń dla dzieci z labiryntem z wikliny, leśną ścieżka bosych stóp, a teraz polecamy rodzinne spotkanie ciekawymi książkami – czytamy w zaproszeniu.

Święto Drzewa, 10 października, godz. 12.00-17.00, Dziewicza Baza w Czerwonaku

Dziewicza Baza dla najmłodszych

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz