BizNews

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – ciekawie w Poznaniu

Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości  Foto: www.cristianioan.ro / materiały organizatora

Jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw odbywa się w stu siedemdziesięciu krajach, w tym w Polsce i Poznaniu. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi “Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”.

Przyszłość będzie głównym tematem rozmów Tygodnia Przedsiębiorczości, a uczestnicy zastanawiać się będą nad tym w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat i co rozbić, żeby w 2118 toku żyło się lepiej niż dziś.

Jednocześnie chcemy prześledzić to, jak polski biznes zmienił się w ostatnich latach, a tematów na pewno nie zabraknie – mówi Michał Pawłowski, Prezes Fundacji ŚTP. Wskazuje także na liczne zmiany, jakie są udziałem polskich przedsiębiorców: W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje pulę rozmaitych aktywności. Poza szkoleniami i warsztatami dla stawiających pierwsze kroki w biznesie, odbędą się również prelekcje związane z prawem podatkowym i rozliczeniami z ZUS-em. Aktywnie działać będą Punkty Informacji Funduszy Europejskich, a swoim doświadczeniem dzielić się będą związki pracodawców takie jak Konfederacja Lewiatan czy Pracodawcy RP oraz firmy z sektora MŚP, które osiągnęły sukces na polskim i międzynarodowym polu.

Podczas Konwentu Rozwoju, który odbędzie się w 12 listopada w hotelu Andersia będzie można wziąć udział w dyskusjach o biznesie w przyszłości, trendach, rozszerzonej rzeczywistości i e-commerce. Bilety dostępne są za 30 zł.

Na miejscu aż 7 specjalistów z międzynarodowych firm w 6 odsłonach przybliży czekającą nas rewolucję. Punktem kulminacyjnym będzie debata z osobistościami ze środowiska gospodarczego, w której udział wezmą m.in. Paweł Bugajny Prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału i Wojciech Kruk Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dodatkowo odbędzie się premiera dwóch gier biznesowych z możliwością udziału: menedżerskiej od HR ninja oraz marketingowej od Google.

Więcej informacji na stronie: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

Użyte w artykule zdjęcia: I, Mbmbmb3. Licencja CC, wikipedia, www.cristianioan.ro / materiały organizatora , materiały organizatora ,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz