Aglomeracja

Wiktoria potrzebuje wsparcia!

Koncert dla Wiktorii  Foto: materiały informacyjne

Dokładnie 7 250 zł udało się zebrać podczas sobotniego koncertu charytatywnego dla Wiktorii. To ważny krok w zbiórce blisko 60 000 zł na leczenie małej poznanianki w USA. Około 60 młodych artystów z zespołu „Marynia” z Wronieckiego Ośrodka Kultury rozgrzało publiczność. Nie zabrakło też: aukcji charytatywnej, kiermaszu oraz zbiórki plastikowych nakrętek (rezultat to kilka dużych worków).

Na aukcji ogromną popularnością cieszyły się piłki z podpisami siatkarskich „Złotek” trenera Niemczyka. Każda piłka została wylicytowana za ok. 500 zł. Koncert odbył się dzięki uprzejmości dyrekcji w LO38/SP54 w Poznaniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami na koncercie i wspierają nas na co dzień. Nie sposób wyrazić naszej wdzięczności słowami. Czujemy siłę wsparcia, która motywuje nas do walki o usprawnienie, a przede wszystkim przygotowań do wyjazdu na leczenie w klinice CHOP w Filadelfii – mówiła Agnieszka Pawłowska, mama Wiktorii. – Nie poddajemy się, walczymy dalej o to, by osiągnąć nasze marzenia i cieszymy się z każdych małych sukcesów w rehabilitacji – dodała.

Wiktoria jest pogodną i pełną energii dziewczynką. Ma ponad 3 lata i podobnie jak jej siostra bliźniaczka urodziła się zdrowa. Do 16 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo, lecz nagle przestała chodzić, siedzieć i mówić. Badanie genetyczne WES potwierdziło u Wiktorii zespół Aicardiego-Goutieresa AGS typ2. To bardzo rzadka choroba genetyczna, która została zdiagnozowana u ok. 100 osób na całym świecie.

W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się, kiedy ruszy projekt badań klinicznych, do których została zakwalifikowana dziewczynka. Dlatego rodzina i przyjaciele dziewczynki kontynuują akcję charytatywną dla Wiktorii. Trwa zbiórka nakrętek, w planach są kolejne 2 koncerty oraz licytacja internetowa. Bliscy i przyjaciele Wiktorii wierzą, że wspólna pomoc przyniesie jeszcze wiele pozytywnych rezultatów.

Wiktorię można wspierać na portalu pomagam.pl:
• Na wyjazd do USA: https://pomagam.pl/wiktoriazags
• Na rehabilitację (m.in. medek, terapię w komorach hiperbarycznych, ćwiczenia logopedyczne, neuromobilizację mięśni, hipoterapię): https://pomagam.pl/wiktoriawalczyzags

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz