POZnań

Światowej sławy amerykański naukowiec w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - budynek głowny przy Al. Niepodległości  Foto: materiały prasowe UEP

Światowej sławy amerykański naukowiec – profesor Michael E. Porter – pojawi się w Poznaniu, gdzie odbierze dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jego idee, opublikowane w książkach i artykułach, wykładane są w praktycznie każdej szkole biznesu na świecie, oraz w ramach kursów ekonomii oraz innych dyscyplin.

W zakresie polityki dotyczącej ochrony środowiska prof. Porter wysunął na początku lat dziewięćdziesiątych „hipotezę Portera”, proponującą oryginalną teorię, iż surowe normy środowiskowe nie tylko nie pozostają w sprzeczności z rentownością firmy lub narodową konkurencyjnością, lecz mogą wręcz przyczynić się do wzrostu jednej i drugiej.

Profesor Porter otrzyma tytuł w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych, twórczego wpływu na praktykę biznesu i politykę gospodarczą oraz wkład w rozwój nauk ekonomicznych. Jego teoria ekonomii oraz koncepcje strategiczne wywarły wpływ m.in. na: konkurencję rynkową i strategię firmy, rozwój gospodarczy, ochronę środowiska i ochronę zdrowia. Jego rozległe badania cieszą się szerokim uznaniem rządów, korporacji, organizacji pozarządowych oraz środowisk akademickich na całym świecie.

Uroczystość nadania honorowego tytułu odbędzie się 19 marca 2019 r,. w auli UEP, o godz. 15.00.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe UEP, cmproject / wikipedia / cc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz