K U L T U R A

Świąteczny lipiec w Domu Bretanii

Dom Bretanii  Foto: Dom Bretanii - materiały prasowe

Domu Bretanii przy Starym Rynku zaprasza na kulturalne atrakcje – wakacyjne i te szczególnie ważne – lipcowe, związane ze świętem narodowym Francji

Już w najbliższy czwartek 7 lipca odbędzie się wykład Elżbiety Dolińskiej o wyspach portugalskich (Madera i Azory) z cyklu Portugalomania, a 20 lipca zobaczyć będzie komedię pt. „Pauline na tropie” .

14 lipca obchodzimy święto narodowe Francji. Z tej okazji Dom Bretanii zaprasza na wystawę fotografii Macieja Kuszeli pt. Rennes – miasto w ruchu.

Maciej Kuszela to poznański fotograf, członek ZPAF. Pracował jako fotoreporter dla tygodnika Wprost i miesięcznika Nurt. Interesuje go fotograficzne oswajanie krajobrazu miejskiego. Wystawa jest kolejną odsłoną projektu fotograficznego „Miasta w ruchu” realizowanego w latach 2012 -2016 przez Dom Bretanii w ramach partnerskiej współpracy Poznania z Rennes.

Już teraz zapraszamy też na koncert finałowy 17tej edycji Międzynarodowych Warszatów Flażoletowych Domu Bretanii prowadzonych przez znakomitego muzyka bretońskiego Ronana Le Disseza (flażolet, flety, bombarda), który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w poznańskim Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz